• info@cambalkonizmir.com.tr
  • 0 (554) 873-3034
Temizleme | Cam Balkon İzmir

Temizleme

Anasayfa > Blog
image

Temizleme

15 Mart 2021, 12:55


Cam Balkon Nasıl Temizlenir?


İçe doğru katlanabilen kanatlı cam balkon sistemleri pratik bir şekilde temizlenebilir. Temizlediğiniz kanatların tekrar kir tutmaması için üst profillerin temizliğini katlama işleminden önce yapmanız son derece önemlidir.


Cam balkon temizliğini yaparken her kanadı tek tek temizlemeniz gerekir. İlk kanadı sürükleyerek uç kısımlarına kadar getirdikten sonra balkonunuzun iç kısmına bakan kısmı silebilirsiniz. Daha sonra katlayarak diğer kısımları da silebilirsiniz. Bu işlemi balkon kanatları için tekrarlayabilirsiniz. Böylelikle cam balkon temizliğini tamamlamış olursunuz.


Cam Balkon İzmir


Cam balkonunuzu temizlerken bazı özel detaylara da dikkat etmelisiniz. Balkon temizlerken sarkmamalısınız. Kendinizi tehlikeye sokabilecek tüm hareketlerden uzak durmalısınız. Üstüne çıktığınız bir merdiven yada sandalye gibi ek araçlar varsa bu araçların konumlandırmasını en iyi şekilde yapmalısınız.


Temizlik için uygun bir bez kullanabilirsiniz. Temizlik ürünleri arasından doğru seçimleri yaptıktan sonra camlara zarar vermeden temizliğini yapabilirsiniz. Böylelikle sahip olduğunuz ürünleri uzun yıllar boyunca kullanmaya devam edebilirsiniz. Cam balonların herhangi bir kısmını ağır kimyasal içeren maddeler ile temizlemeniz tavsiye edilmez. Bu tür maddeler bir süre sonra camların rengini matlaştırmaya başlayabilir ve profillerin boyası üzerinde bozulmalara yol açabilir.